Sú zdvižno posuvné dvere bezbariérové

Sú zdvižno posuvné dvere bezbariérové
Sú zdvižno posuvné dvere bezbariérové

Sú zdvižno-posuvné dvere bezbariérové?

 

Bezbariérové  zdvižno-posuvné dvere sú dôležitým faktorom aj pre verejné budovy. Využívajú sa aj v sanitárnych zariadeniach, zdravotníctve a v obytných oblastiach. Ak máte záujem o kúpu posuvných dverí, ale váhate, pretože sa zaujímate o prístupnosť, tento článok vám poskytne nejaký pohľad na to, aké možnosti sú k dispozícii.

Bezbarierové posuvné dvere 

Bezbariérové dvere umožňujú každému, bez ohľadu na fyzickú schopnosť, ľahký prístup do miestnosti alebo budovy. Bezbariérové dvere nemusia byť jasne označené, mať dostatočnú veľkosť a musia sa ľahko ovládať.

 

Dopyt po bytoch a domoch prístupných pre osoby so zdravotným postihnutím sa neustále zvyšuje. Avšak, treba sa zamyslieť viac, než len nad rampami a výťahmi na schodoch. Aj najjednoduchšie prahy sa môžu považovať za takmer neprekonateľné prekážky pre osoby so zdravotným postihnutím. Našťastie, množstvo výrobcov už ponúka bezbariérové posuvné dvere, ktoré spĺňajú požiadavky pre hendikepom dostupné vchody.

 

Hlavne nízky prah,bez obmedzení

 

Najdôležitejším predpokladom takéhoto štandardu je nízky prah, ktorý umožňuje ľuďom so zdravotným postihnutím pohyb bez prekážok. Nízka inštalačná výška posuvných dverí, nepresahujúca 20 mm, umožňuje vstup bez viditeľného prahu pre balkóny a vstupné dvere.

 

Dokonca aj otváranie sa môže vykonávať bez prekážok. Uzamykací mechanizmus zdvíha a posúva okenné krídlo rovnomerne pozdĺž rovnobežných kovaní do požadovanej polohy s jedným jednoduchým pohybom.

 

Tepelná izolácia samozrejmosťou

 

Vďaka modernému magnetovému systému na utesnenie nie je pre takéto dvere tepelná izolácia problémom, a to aj napriek chýbajúcej nižšej podrážke. Kazety pre posuvné dvere sú dostupné v uPVC, drevo alebo kompozitnom materiály, ponúkajúc moderné estetické prvky, ktoré zabezpečujú skutočne jedinečný dizajn.

 

Prístupné dvere sú dôležité pre ľudí s dočasnými a trvalými telesnými postihnutiami. Vo všeobecnosti sú dobré pre domácnosti. Dvere prístupné pre vozíčkárov uľahčujú pohyb medzi jednotlivými priestormi pre ľudí, ktorí používajú na pohyb invalidné vozíky, barle alebo iné pomôcky.

 

Bez ohľadu na to, aké máte potreby, určite môžete nájsť správne bezbariérové zdvižno-posuvné dvere pre váš dom. Súčasné trendy skrátka myslia na každého, vrátane ľudí s telesným postihnutím, pre ktorých sú takéto dvere výraznou pomocou pri pohybe v domácnosti.

Exteriérové žalúzie a posuvné dvere

Exteriérové žalúzie a posuvné dvere

Exteriérové žalúzie sa stáva čoraz populárnejšou voľbou pre domácnosti. Ľudia ich väčšinou inštalujú na posuvné dvere, môžu byť však použité aj vstupných dverách. Je to skrátka skvelý doplnok bývania.

Čo je lepšie HST alebo PSK

Čo je lepšie HST alebo PSK

Posuvné systémy HST a sklopné a posuvné dvere sú excelentnou, technologicky vyspelejšou alternatívou pre tradičné terasové dvere. Veľké sklenené plochy prepúšťajú do miestností nielen výrazné množstvo slnečného svetla.

Zdvižno posuvné dvere a plisovaná sieťka

Zdvižno posuvné dvere a plisovaná sieťka

Otravný hmyz dokáže narušiť pokojný spánok v priebehu pár sekúnd. Obzvlášť v lete sa mu to darí najviac. Ak máte zdvižno-posuvné dvere a pomocou nich vetráte, ani sa nenazdáte a zrazu ho máte plný domov. Našťastie, je tu riešenie v podobe plisovanej sieťky, ktorá dokáže obmedziť hmyz natrvalo.

Pomôžeme Vám?
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu