Sú zdvižno posuvné dvere bezbariérové

Sú zdvižno posuvné dvere bezbariérové
Sú zdvižno posuvné dvere bezbariérové

Sú zdvižno-posuvné dvere bezbariérové?

 

Bezbariérové  zdvižno-posuvné dvere sú dôležitým faktorom aj pre verejné budovy. Využívajú sa aj v sanitárnych zariadeniach, zdravotníctve a v obytných oblastiach. Ak máte záujem o kúpu posuvných dverí, ale váhate, pretože sa zaujímate o prístupnosť, tento článok vám poskytne nejaký pohľad na to, aké možnosti sú k dispozícii.

Bezbarierové posuvné dvere 

Bezbariérové dvere umožňujú každému, bez ohľadu na fyzickú schopnosť, ľahký prístup do miestnosti alebo budovy. Bezbariérové dvere nemusia byť jasne označené, mať dostatočnú veľkosť a musia sa ľahko ovládať.

 

Dopyt po bytoch a domoch prístupných pre osoby so zdravotným postihnutím sa neustále zvyšuje. Avšak, treba sa zamyslieť viac, než len nad rampami a výťahmi na schodoch. Aj najjednoduchšie prahy sa môžu považovať za takmer neprekonateľné prekážky pre osoby so zdravotným postihnutím. Našťastie, množstvo výrobcov už ponúka bezbariérové posuvné dvere, ktoré spĺňajú požiadavky pre hendikepom dostupné vchody.

 

Hlavne nízky prah,bez obmedzení

 

Najdôležitejším predpokladom takéhoto štandardu je nízky prah, ktorý umožňuje ľuďom so zdravotným postihnutím pohyb bez prekážok. Nízka inštalačná výška posuvných dverí, nepresahujúca 20 mm, umožňuje vstup bez viditeľného prahu pre balkóny a vstupné dvere.

 

Dokonca aj otváranie sa môže vykonávať bez prekážok. Uzamykací mechanizmus zdvíha a posúva okenné krídlo rovnomerne pozdĺž rovnobežných kovaní do požadovanej polohy s jedným jednoduchým pohybom.

 

Tepelná izolácia samozrejmosťou

 

Vďaka modernému magnetovému systému na utesnenie nie je pre takéto dvere tepelná izolácia problémom, a to aj napriek chýbajúcej nižšej podrážke. Kazety pre posuvné dvere sú dostupné v uPVC, drevo alebo kompozitnom materiály, ponúkajúc moderné estetické prvky, ktoré zabezpečujú skutočne jedinečný dizajn.

 

Prístupné dvere sú dôležité pre ľudí s dočasnými a trvalými telesnými postihnutiami. Vo všeobecnosti sú dobré pre domácnosti. Dvere prístupné pre vozíčkárov uľahčujú pohyb medzi jednotlivými priestormi pre ľudí, ktorí používajú na pohyb invalidné vozíky, barle alebo iné pomôcky.

 

Bez ohľadu na to, aké máte potreby, určite môžete nájsť správne bezbariérové zdvižno-posuvné dvere pre váš dom. Súčasné trendy skrátka myslia na každého, vrátane ľudí s telesným postihnutím, pre ktorých sú takéto dvere výraznou pomocou pri pohybe v domácnosti.

Bezpečné posuvné dvere

Bezpečné posuvné dvere

Presklené posuvné dvere a okná sú na pohľad esteticky príjemné, pretože prepúšťajú do domova dodatočné svetlo a často sa otvárajú smerom na terasu. Netreba však zabudnúť aj na bezpečnostné riziká.

Sklopno posuvné dvere majú prah

Sklopno posuvné dvere majú prah

Okrem svojej funkcie otvárania umožňujú sklopno-posuvné dvere aj vetranie, čím poskytujú ventiláciu miestnosti pri udržovaní vysokej úrovne bezpečnosti.

Exteriérové žalúzie a posuvné dvere

Exteriérové žalúzie a posuvné dvere

Exteriérové žalúzie sa stáva čoraz populárnejšou voľbou pre domácnosti. Ľudia ich väčšinou inštalujú na posuvné dvere, môžu byť však použité aj vstupných dverách. Je to skrátka skvelý doplnok bývania.

Pomôžeme Vám?
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu